Před mnoha lety se stala smutná událost, která nás všechny velice zasáhla. Byla to tragická smrt našeho úžasného kamaráda Luboše.

Zmíněná událost nepřímo iniciovala myšlenku uspořádat malý výlet se stany, pro nás a naše děti, po krásách českých zemí. Z tohoto nápadu se, už ani přesně nevíme jak (vznik expedice v její dnešní podobě je opředen mnoha legendami, které už zlidověly), vyvinula dnešní Expedice BB, což je vlastně zmíněný výlet v gigantických rozměrech a to ještě Bez Bab.

Za dobu trvání Expedice jsme se mnohému naučili, mnohé jsme naučili naše děti, ale hlavní o čem nás Expedice přesvědčila je to, že síla kamarádství a síla kolektivu je bezmezná a dokáže člověka přenést přes mnohá životní úskalí. Proto si myslíme a doufáme, že pěstovat kamarádství, učit sebe, naše děti a děti našich dětí zařadit se a žít v kolektivu přátel, bude i nadále hlavním smyslem a posláním Expedice BB.

A závěrem je nutno si ještě něco přát:
Expedici BB zdar a ještě mnoho životaschopných let !!

PS. ….. ještě něčemu nás Expedice naučila, přesto že ty naše drahé polovičky bezmezně milujeme a rádi se k nim vracíme, tak když je kolektiv Bez Bab (myšleno bez těch dospělých), tak se nakonec všichni na všem dohodnou.